Sutra nam stiže sneg, danas na snazi narandžasti meteo alarm! RHMZ najavio i novo zahlađenje, evo kada!
Danas u većem delu Srbije pretežno sunčano uz hladno jutro sa slabim do umerenim, a u Timočkoj Krajini i sa jakim mrazem, samo će na zapadu i jugozapadu zemlјe biti umereno do potpuno oblačno, ujutro ponegde u planinama uz provejavanje slabog snega, najavio je Republički hidrometeorološki zavod.
Vetar slab, u košavskom području umeren i jak jugoistočni, a na jugu Banata i u donjem Podunavlјu uveče i noću i sa udarima olujne jačine. Jutarnja temperatura od -10 do -2, u Timočkoj Krajini do -13°C, maksimalna dnevna od 4 do 8°C.
Danas je na snazi i narandžasti meteo alarm zbog ekstremno niskih temperatura i to na istoku Srbije.
U sredu nam stiže naoblačenje, mestimično sa slabim mešovitim padavinama (s kišom i snegom) tokom dana prvo će zahvatiti zapadnu polovinu Srbije, a uveče i tokom noći proširiće se na celu zemlјu. U košavskom području tokom većeg dela dana suvo, ali vetrovito uz umeren i jak, na jugu Banata, u donjem Podunavlјu i Pomoravlјu i olujni jugoistočni vetar. U noći između srede i četvrtka, kao i u četvrtak ujutro kiša će se lokalno lediti na tlu sa većom verovatnoćom u oblasti od Zlatiborskog okruga, preko doline Zapadne Morave do oblasti Homolјa.
U četvrtak promenlјivo očekuje se oblačno vreme sa sunčanim intervalima, ali i sa lokalnom pojavom kratkotrajne kiše (u planinama slabog snega). Dnevna temperatura u manjem porastu, a košava će i dalјe duvati, ali će oslabiti u odnosu na sredu.
Od petka do 18.2. stiže novo zahlađenje koje će prolazni sneg usloviti i u nižim predelima uz pojačanje severnog vetra.